אובדן כושר עבודה

כושר עבודתך נפגע ויש לך פוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה? תוכל להגיש תביעה לחברת הביטוח ולקבל תגמולים בהתאם לתנאי הפוליסה. על מנת לקבל את מלוא זכויותיך, רצוי מאוד להיעזר בעורך דין מומחה, אשר יטפל עבורך בתביעה באופן היעיל והמהיר ביותר.

מהו אובדן כושר עבודה?

מונח זה, כשמו כן הוא, מתייחס למצב שבו אדם מאבד את יכולתו לעבוד ולהתפרנס, עקב תאונה או מחלה, כאשר אובדן כושר עבודה יכול להיות מלא, חלקי, קבוע או זמני. אובדן כושר עבודה מלא, הוא מצב שבו אדם איבד את כושר העבודה שלו באופן מוחלט והאחוז המקובל לעניין זה הוא 75% ומעלה. המשמעות של אובדן כושר עבודה מלא בדרך כלל היא כי המבוטח לא יכול לעסוק במקצוע בו עבד טרם הפגיעה ולא במקצוע דומה התואם את השכלתו.

בישראל, פיצוי בגין אובדן כושר עבודה ניתן על ידי שני גורמים: המוסד לביטוח לאומי, אליו ניתן להגיש תביעה לדמי פגיעה וקבלת גמלת נכות מעבודה וחברות הביטוח הפרטיות, במסגרת פוליסת אובדן כושר עבודה. הסכומים שניתן לקבל מטעם ביטוח לאומי הם נמוכים מאוד ועל כן אנשים רבים בוחרים לפנות לחברת ביטוח ולערוך פוליסת אובדן כושר עבודה אשר תבטיח שמירה על רמת חיים טובה עבורם ועבור בני משפחתם, במקרה של פגיעה ביכולת ההשתכרות.

פוליסת אובדן כושר עבודה

בעידן של ימינו, ישנה חשיבות רבה מאוד לעריכת פוליסת אובדן כושר עבודה, הן בשל הלעייה בתוחלת החיים והן בשל יוקר המחייה בארץ, המחייב אותנו לדאוג לעתידנו ולעתיד משפחתנו במקרה של פגיעה בכושר העבודה.  ניתן לבחור בין סוגים שונים של פוליסות, למשל, ישנה פוליסה של אובדן כושר עבודה המתייחסת לעיסוק הספציפי של המבוטח או עיסוק אחר בהתאם להשכלתו וניסיונו ולצידה פוליסה המבטיחה קבלת תגמול כספי בעת אובדן כושר לעסוק בכל עיסוק שהוא.

לאור ההבדלים המשמעותיים בין תנאי הפוליסות, רצוי להיוועץ עם עורך דין מומחה על מנת שיסייע לעובד לבחור בפוליסה המתאימה לו ביותר. כמו כן, עורך הדין יסביר לעובד מהם למעשה תנאי הפוליסה, אשר מנוסחים באופן מעורפל וקשים מאוד להבנה למי שאיננו משפטן מומחה בביטוח. בעת הצורך, כפי שיפורט להלן, יעמוד עורך הדין לרשות המבוטח בהגשת תביעה לתגמולי הביטוח.

חשיבותו של הייצוג המשפטי

הנחת המוצא בקרב רבים היא כי עצם קיומה של פוליסת אובדן כושר עבודה, מבטיחה את קבלת הפיצוי בקרות האירוע. ואכן, זוהי הנחה ראויה, שהרי עובד שילם בכל חודש במשך שנים את עלות הפרמיה על מנת שיהיה לו כיסוי ביטוחי במקרה של פגיעה בהשתכרות. אולם, למרבה הצער התמונה איננה כזו והמציאות מלמדת כי חברות הביטוח מערימות לא מעט קשיים על המבוטח, בבואו לממש את זכויותיו ולקבל את תגמולי הפוליסה. בהיותה גוף כלכלי, משקיעה חברת הביטוח משאבים רבים בניסיון לאתר נימוקים לדחיית התביעה ולא פעם נעשה הדבר שלא בצדק. משכך, בכל מקרה של אובדן כושר עבודה, זקוק המבוטח לייצוג משפטי של עורך דין מומחה, אשר יגיש עבורו את התביעה לחברת הביטוח.

לעורך הדין הידע המשפטי, הניסיון המקצועי והכרות רבת השנים עם התנהלות חברות הביטוח, כך שהסיכוי כי התביעה תתקבל הוא גדול מאוד. מבוטח המגיש את התביעה באופן עצמאי, יידרש להתמודד עם מערכת מסועפת של אנשי מקצוע אשר כל ייעודם הוא להביא לדחיית התביעה והסיכוי לקבלת התביעה באופן הזה הוא קטן. מה קורה כאשר חברת הביטוח דחתה את התביעה? אסור להתייאש! עורך הדין יגיש תביעה לבית המשפט נגד חברת הביטוח, כאשר תיקים אלו מסתיימים במקרים רבים בפשרה, משחברת הביטוח רואה כיצד הפריך עורך הדין את נימוקי דחיית התביעה שהעלתה ומעוניינת לשלם למבוטח את תגמולי הביטוח ולהימנע מהמשך עלויות של ניהול משפט.

לקריאה נוספת

נתקלתם בבעיה? אנחנו פה כדי לסייע לכם באופן מקצועי ויעיל.

לשיחת הכוונה וייעוץ ללא עלות השאירו פרטים
דילוג לתוכן