נפגעת בתאונת דרכים?

פנייה מהירה לעו"ד המתמחה בתחום היא הפתרון!
תאונת דרכים ברכב פרטי/ציבורי
ייצוג בוועדות המוסד לביטוח לאומי
אובדן כושר עבודה
פגיעה בהולך רגל
תאונת אופנוע
תאונת אוטובוס

נזקי גוף הינו שם כללי לפגיעות שונות ורבות, כגון: פגיעות בטיפול הרפואי, פגיעות בעבודה או בשטח ציבורי, תאונות דרכים וכו. כל אחת מהפגיעות הללו יכולות להיות מטופלות משפטית באופן שונה.

הדינים המשפטיים החלים על תביעות אלה הינם "דיני הנזיקין". ההוראה החוקית העיקרית החלה על דינים אלה היא פקודת הנזיקין, בה ניתן למצוא את עוולת "המסגרת" הידועות עוולת – הרשלנות והפרת חובה חקוקה, אשר מטרתן להגן על אינטרסים שונים ומגוונים אשר לא מצוינים מפורשות בפקודה, וכן עוולות ספציפיות עם זאת, חשוב לדעת כי ניתן להגיש תביעות נזיקין גם על בסיס הוראות חוקיות אחרות שלא מכוח פקודת הנזיקין כגון עוולות מכוח חוק האחריות למוצרים פגומים, חוק לשון הרע וכו'.

המטרה העיקרית של דיני הנזיקין היא השבת המצב לקדמותו, ככל שניתן. אכן, המטרה מעוררת דיון פילוסופי שכן, לא ניתן להשיב אדם שנפטר בשל רשלנותו של אחר לחייו ולחיק יקיריו, אך בהחלט ניתן להקל על עיזבונו והתלויים בו באמצעות פיצוי כספי. מטרות נוספות המעגנות את הבסיס להגשה של תביעות נזיקין: הרתעת מעוולים וצדק מתקן.

דוגמאות של תביעות נזיקין שניתן להגיש בגינם תביעות לבית המשפט באמצעות משרדי:

  • תאונות ברשות הרבים כגון: תאונות הנגרמות בבית של צד ג', בבניני מגורים, בקניונים, בפארקים, חוף הים, בריכות רחצה ובמתקנים ציבורים אחרים.
  • תאונות דרכים
  • תאונות כנגד רשויות מקומיות כגון תאונות עקב מפגע או מכשול ברחוב או בשטח המצוי בשליטת הרשות המקומית, העירייה.
  • תאונות כנגד גופים ציבוריים / פרטיים.
  • תביעות נזיקין עקב רשלנות אנשי מקצוע אשר התרשלו בתפקידם.
  • תאונות ספורט.

מאמרים

תיקים סגורים
0
פיצויים ללקוחותיי
0
קנסות שבוטלו
0

נתקלתם בבעיה? אנחנו פה כדי לסייע לכם באופן מקצועי ויעיל.

לשיחת הכוונה וייעוץ ללא עלות השאירו פרטים
דילוג לתוכן